Haber

MİT, başarılı operasyonun ardından terör örgütü PKK’nın sözde haberleşme görevlisini etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı terör örgütlerine yönelik sınır ötesi operasyonlarını sürdürüyor. Terör örgütü PKK/KCK Özel Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün bağlantı altyapısından sorumlu Rodi Kod Emre Şahin, MİT’in Irak/Gara’da düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirildi.

GİZLİ İLETİŞİM PROSEDÜRLERİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORDU

MİT, örgütün iletişim sisteminde kullanılan programları yazan “Rodi” kod adlı Emre Şahin’in Irak/Gare bölgesine geçtiğini tespit etti. Örgütün iletişim altyapısını oluşturan ve işleyişinden sorumlu olan Emre Şahin’in Murat Karayılan başkanlığındaki örgütün bilinmeyen iletişim teknikleri üzerinde de çalıştığı biliniyordu. Emre Şahin, örgütün iletişim altyapısına darbe vurmak için etkisiz hale getirilecek kritik hedefler listesine alındı.

KORUMA SAHİBİ ENGELLİ

MİT’in Irak/Gara’daki saha ajanları, Şahin’in faaliyet alanına sızmak için özel olarak görevlendirildi. Haberleşme altyapısı saha ajanları tarafından zarar gördü ve arızayı gidermek için Emre Şahin görevlendirildi. MİT, arızanın giderilmesi için sevk edilen Emre Şahin’i muhafazasıyla birlikte başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu