Haber

Kenya’da açlık tarikatının bilançosu yükseldi

Kenya’da açlıktan ölürlerse cennete gidecekleri vaadiyle insanları kandıran tarikatın devam eden soruşturması kapsamında 22 kişinin daha cenazesinin bulunmasıyla toplam can kaybı 201’e yükseldi.

Açlık tarikatı soruşturması sürüyor

Kenya’daki “açlık tarikatı” soruşturmasında arama kurtarma ve kazı çalışmaları devam ederken, can kaybı her geçen gün artıyor. Yerel kaynaklardan yapılan açıklamaya göre Kenya’nın güneydoğusundaki Shakahola Ormanı’nda 22 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığı ve toplam can kaybının 201’e çıktığı kaydedildi.

Olayla ilgili arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği ve yüzlerce kişinin kayıp olarak arandığı vurgulanarak, bir kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Böylece toplam gözaltı sayısının 26’ya ulaştığı belirtildi.
Cuma günü ülkedeki bir mezarlıkta 12’si çocuk 29 kişinin cansız bedeni bulundu. Kenya’nın en kötü trajedilerinden biri olarak tanımlandı.

Kefalet talebi reddedildi

Açlıktan ölürlerse “İsa’ya kavuşacakları” ve “cennete gidecekleri” vaadiyle birçok kişiyi kandıran “Hz. açlıktan öldükleri öğrenilen 15 kişi 15 Nisan’da bulundu. Soruşturma kapsamında mahkeme, tarikat başkanı Mackenzie’nin kefaletle serbest bırakılması talebini reddetti.

bayrampasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu