Haber

TFF’nin Ali Palabıyık’a düdük çalmasının ardından Bandırmaspor harekete geçti: Maçı tekrarlayın

Türkiye Futbol Federasyonu, Altınordu-Beyçimento Bandırma sporOyunun ortasında oynanan ve 3-3 biten maçı yöneten hakem Ali Palabıyık Sezon sonuna kadar kendisine maç verilmeyeceğini açıkladı. Daldırma sporbu karar üzerine harekete geçti.

“TAKIMLARIN KADERLERİYLE OYNADI”

Bandırma maçın tekrarlanmasını istedi. spor30 Nisan Pazar günü oynadığımız maçın hakemi Ali Palabıyık tarafından verilen ve spor Halktan büyük tepki alan skandal penaltı kararı karşısında Türkiye Futbol Federasyonu, maçın hakemini süre sonuna kadar atamama kararı aldı. Bu karar Bandırmaspor’un tepkisinin ne kadar yerinde olduğunu kanıtladı. Ligin bitmesine 3 hafta kala, 3 aydır oynamayan bir hakemin hatalı kararı nedeniyle. SporToto 1. Lig’de play-off potasına girecek ve küme düşecek grupların kaderiyle oynandı.

“MAÇIN YENİDEN OYNAMASINI İSTİYORUZ”

Türkiye’nin köklü kulüplerinin ve büyük camialarının kaderini etkileyen bu karar Türk futbol tarihinde vicdanları yaralamıştır. Bandırmaspor Kulübü olarak bu hatanın düzeltilmesini, milyonların vicdanını rahatlatmak için sezon sonunda maçın tekrar oynanmasını ya da kritik yanlış kararın verildiği 81. dakikadan itibaren tekrar oynanmasını talep ediyoruz. Ayrıca yıllık izne çıkan maçın hakemi Ali Palabıyık’ın Türk futbolundan derhal emekli edilmesini istiyoruz!”

haberuzunkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu