Haber

TFF’den Galatasaray ve F.Bahçe’ye ilişkin açıklama: Savcılığa gidin

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı futbol paydaşlarının kaosu körükleme riski taşıyan açıklamalarda bulunduğuna dikkat çekilerek, “İlgili iddialar somut bilgi ve belgelerle birlikte futbolseverlerle paylaşılmalıdır. Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı.”

‘SORU BİLGİ VE BELGELERLE SAVCILIK’A GİDİN’

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Uzun bir geçmişe sahip olan Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasına ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet koşullarının oluşturulmasına öncelik vermektedir.

Öte yandan bazı futbol paydaşlarının medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili heyetleri hakkında kaosu körükleme riski taşıyan açıklamalarını da dikkatle takip ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonuna, ilgili kurullarına veya herhangi bir spor kulübüne ait herhangi bir tartışmanın gündeme getirilmesi talep edilirse; Türk futbolunu yapay gündemlerden uzak tutmak, doğrulanmamış haberlerle kamuoyunu meşgul etmemek ve kimseyi zan altında bırakmamak adına; İlgili argümanların somut bilgi ve belgelerle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı ile paylaşılması gerekmektedir. “Söz konusu iddiaların ancak yetkili kurumlarca doğruluğu teyit edildikten sonra kamuoyuyla paylaşılabileceğini, Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, bu sayede sadece kamuoyunu hedef alan açıklamaların önüne geçileceğini belirtmek isteriz. iftira at.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu