Haber

KARTAL’DA EVİNDE ÖLÜ BULUNAN DİLARA GÜLTAY’IN BABASI BU ÇOCUĞA DESTEK OLDUK

KARTAL’da cansız bedenleri bulunan Dilara Gültay (23) ve Cansu Demirel’in (30) cesetleri, Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Dilara Gültay’ın cenazesini Adli Tıp Kurumu’ndan alan babası Şenol Gültay, Mustafa P.’nin daha önce de sık sık evlerine geldiğini söyledi. Gültay, Biz bu çocuğu destekledik, yardım ettik, eşyalarını aldık. Bu bizim evimize gelip yiyip içen biriydi. Çocukların yakın arkadaşıydı. Oğlan da çok uysal bir çocuktu, ağzı ve dili yoktu. Konuşamayan bir çocuktu. “Bunu nasıl yaptığını anlamıyorum” dedi.

İhbar üzerine Kartal Cumhuriyet Mahallesi’nde 4 katlı binanın birinci katındaki daireye giden polis, Dilara Gültay (23) ve Cansu Demirel’in (30) cansız bedenleriyle karşılaştı. Bir saat içinde kendini yaraladığı için hastaneye giden Mustafa P. (24), kadınları kendisinin öldürdüğünü söyledi. Polisin yaptığı ilk incelemede Mustafa P.’nin iki kadını öldürerek intihara teşebbüs ettiği belirlendi. Noterde katip olarak çalışan Dilara Gültay ile elektronik şirketinde çalışan Cansu Demirel’in yakınlarının dün kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi. Bir restoranda çalışan Mustafa P.’nin kasten yaralama suçundan sabıka kaydının bulunduğu belirtildi. Dilara Gültay’ın cansız bedeni banyoda, Cansu Demirel’in ise oturma odasında boğazı kesilmiş cansız bedeni bulundu. Akşam saatlerinde iki kadının cenazeleri Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Cenazeyi almaya gelen Peder Şenol Gültay, yaşananları anlattı.

‘EVİMİZE GELEREK YİYİP İÇECEK O OLDU’

Dilara Gültay’ın babası Şenol Gültay polise, “Ağabeyim çocuğuma ulaşamıyorum, kızımı canlı bulma şansım yok, bu çocuğu canlı bulamayacağım, telefonuma cevap vermiyor” dedi. Kızımın 3 defadan fazla çaldırması mümkün değil. Sinyalden kızımı bulun dedim, ’24 saat sonra bakamayız’ dediler. Umarım herhangi bir ceza vermezler. Çıkarsınlar, cezasını veririm. 22 yaşındaki kızımı benden aldı, 29 yaşındaki bir kızın canını aldı. Adalet onu henüz cezalandırmazsa ne yapmalıyım? Kızımın şizofreni ilacı yoktu. Bu çocuk fakir bir adamdı. Antep’ten geldi. Tanıdığımız çocukların arkadaşıydı. Kız arkadaşı değildi. O fakir bir adamdı. Bir kafede çalışıyordu. Çocuklar çok tanıdık. Bu çocuğa destek olduk, yardım ettik ve eşyalarını aldık. Bu bizim evimize gelip yiyip içen biriydi. Çocukların yakın arkadaşıydı. Aslında diğer kız ondan hiç hoşlanmamıştı. Oğlan da çok uysal bir çocuktu, ağzı ve dili yoktu. Konuşamayan bir çocuktu. Böyle bir şeyi nasıl yaptığını anlamıyorum. Uyuşturucu var alakası yok diyorlar kızım sigara içilen ortamda bile bulunmuyor. Çocuk acısı, içimiz yanıyor. Yarın onu nasıl gömeceğim dedi.

persembe-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu