Haber

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması Kerkük’te protesto edildi

Irak’ın Kerkük kentindeki Büyük Şorav Camii’nde Cuma namazının ardından İsveç’teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’in yakılması protesto edildi.

Büyük Şorav Mescidi İmamı Ahmed Fatih, basına yaptığı açıklamada, İsveç’te Kuran’a ve İslam alemine yapılan saygısızlığı kınadıklarını söyledi.

İsveç’te birileri tarafından yırtılıp yakılan bu koca kitabın yere atılmasını, yırtılmasını ve yakılmasını kınadıklarını belirten Fatih, “Müslümanlar olarak tüm dinlere ve kitaplara saygımız var. Herkes bize ve sizin dininize de saygı duysun. .” dedim.

Sadece İslam’a değil tüm dinlere saygı gösterilmesi gerektiğine vurgu yapan Fatih, Müslümanlara göre tüm ilahi dinlerin ve peygamberlerin kutsal olduğunu söyledi.

Danimarka’nın aşırı sağcı Katı Taraf Partisi lideri Rasmus Paludan, İsveç’in başkenti Stockholm’de 21 Ocak’ta İsveç’teki Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı ve düzenlenen eylemde Paludan’a kimsenin yaklaşmasına izin verilmedi. geniş güvenlik önlemleri altında dışarı çıktı. .

ozalp-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu